חתונות

תקציב חתונה: זוגות מספרים על הטיפים שלהם לניהול נכון לתקציב החתונה

אחת הדילמות המרכזיות בחתונה היא התקציב. נכון שמדובר בהוצאה כספית, אבל אם תנהלו את התקציב נכון, תוכלו לעמוד בו. אומרים שאין חכם כבעל ניסיון, אז ביקשנו מזוגות שהתחתנו לספר לנו על ההתנהלות הכלכלית שלהם כל הדרך לחופה.

הטיפ לתקציב חתונה של דבירי ובר: להגדיר תקציב מפורט

  1. להגדיר תקציב – קודם כל והכי חשוב הוא להגדיר תקציב חתונה מפורט, ריאלי כזה שאפשר לעמוד בו בלי להיכנס לחובות או הלוואות.
  2. לקחת מרווח בטחון כספי – חשוב לקחת מרווח ביטחון של 10% ולשאוף לעמוד בזה. כמובן שהתקציב צריך להיות ריאלי ליכולות ולרצונות.
  3. להתמקח – כמו ישראלי טוב אפשר לנסות ולהתמקח על כל דבר.
  4. להתגמש בתאריכים – מהניסיון שלנו, גם גמישות בתאריך הוא פקטור רציני לעניין התקציב: ימי חמישי הם בדרך כלל משמעותית יותר יקרים משאר הימים וכך גם חודשי הקיץ.

להתחתן בתל אביב חשוב לכם

הטיפ לתקציב חתונה של נועה ודור: לעבוד מסודר עם טבלת אקסל

  1. הטיפ הראשון שלנו הוא “תהיו ריאליים” – חשוב מאוד לא לקפוץ מעל הפופיק, תבדקו כמה אתם באמת יכולים להשקיע באירוע שלכם מבלי שזה יפגע בכם.
  2. לא לצפות לכסות את ההוצאות – קחו בחשבון כל הזמן, שלא בטוח שתקבלו בחזרה את כל הסכום שהשקעתם, לכן שווה שתקבלו זאת באהבה. אם אתם לא מצליחים להשלים עם באהבה, פשוט מאוד תשקיעו פחות. עד שתרגישו בנוח.
  3. חשוב מאוד לעבוד מסודר עם טבלת אקסל – לרשום כל הוצאה באופן מסודר, מה שולם, מתי שולם ועוד. זה עושה סדר בראש ויותר קל להתמודד.
  4. שלמו חצי מהסכום לפני וחצי אחרי – יש ספקים שאפשר למדוד את טיב העבודה שלהם רק אחרי האירוע – אז תהיו חכמים, שלמו חצי לפני וחצי אחרי שתראו את העבודה.

האוכל חשוב לא פחות בסדר התקציבי

הטיפ לתקציב חתונה של יואב ולטם: לקבוע סדר עדיפויות

  1. ניהול נכון לתקציב החתונה– כמו כל ניהול של תקציב יש להחליט מראש מהו הסכום הכללי שעומד ברשותכם ולבחור לפיו את הספקים הרלוונטיים.
  2. יש להחליט מהו סדר העדיפויות שלכם – צריך לקבוע סדר עדיפויות לפי חשיבות יורדת. מה חשוב לכם יותר: הדי ג’יי? הצילום? האוכל? העיצוב? אנחנו החלטנו למשל שלא לקחת מעצב/ת חיצוני/ת ולדאוג לעיצוב המקום בעצמנו – רכשנו כלי זכוכית בחנות סיטונאות, עציצי תבלים, ואפילו כובעים ומשקפי שמש לאורחים. העיצוב העצמי (DIY) נותן גם טאץ’ אישי לחתונה.

לסיכום, סה”כ עם התנהלות נכונה והגדרת תקציב וסדרי עדיפויות תוכלו להתחתן בראש שקט ובלי חור בכיס. אפשר תמיד להתייעץ גם עם הצוות של אירוע, צוות מקצועי שבאמת אכפת לו, ילווה אתכם לאורך כל ההפקה של האירוע ויידע מה נכון עבורכם ולא ינסה “למכור” לכם סירת פירות אקזוטיים באמצע החורף.

* שדות חובה
Share to Facebook Share to Pinterest

תרימו טלפון או מלאו את הטופס

077-670-6661