עסקיים

אירועים עסקיים

הגידול בפעילות העסקית של ישראלים בארץ ובעולם מחייבת התאמה גם לתרבות האירועים העסקיים שנהוגים בתחום. לשם כך נחוץ מקום שיכול להכיל אותם באלגנטיות

אחת מהתוצאות של הפתיחה של ישראל עסקים רבים מהעולם וליצוא של המצאות ישראליות מסחריות היא גם הגידול במספר האירועים העסקיים שנהוגים בתחום זה. זה כולל השקות מפוארות של מוצרים ושירותים, חברות וקמפיינים. זה נמשך בפרזנטציות יותר משוקעות שמשתלבות גם באירועים לעובדים, וזה נמשך בימי עיון וכנסים מקצועיים לכל מטרה ובכל מספר משתתפים.

לשם כך מחפשים ומוצאים את המקומות הראויים ביותר שיכולים לארח אירועים ברמה כזאת עובדים שרגילים לטוב ביותר גם בישראל וגם בחו”ל. כשמוסיפים לכך גם אורחים מחו”ל שגילים לסטנדרט מסוים אירועים, ברור גם למה הדרישה למקומות טובים שמקפידים על כל פרט באירוע גדלה בהתאם. להלן כמה דגשים שיכולים לשפוך אור מהו מקום טוב ורצוי לאירועים עסקיים ומה כדאי לשים אליו לב כדי למצוא מקום כזה.

אירועים עסקיים בישראל

לא ברור מתי התפתחה התרבות העסקית הזאת של ישראל, מעבר לימי הכיף בחברה שהתפתחו בשנות הבועה ההייטקית בעיקר. זהו גלגול של יום כיף לעובדים עם ילדיהם וברור שבאירועים כאלה אפשר לעשות הרבה יותר מאשר להזמין אמן כלשהו וארוחה טובה לעובדים שרוצים להביע להם הוקרה. היום אירועים עסקיים יכולים לנוע מאירועי כיף ועניין, כמו הרצאות העשרה לעובדים יחד עם הופעות ופינוקים קולינריים, ועד אירועים שאליהם מוזמנים גם לקוחות, ספקים, עמיתים עסקיים ומתעניינים שונים בפעילות החברה.

האירועים האלה יכולים להיות מקצועיים בלבד אבל לא יתפשרו לעולם על סטנדרטים של אירוח ושל סביבה מעוצבת ומצוידת היטב כדי להכיל ולאפשר את כל המרכיבים החיוניים – מסכים, תאורה, ציוד אורקולי, סאונד טוב, מחשבים וציוד אלקטרוני נוסף לפי הצרכים של עורכי האירוע. אירוע עסקי צריך גם מרכז תקשורת לפעמים, כדי להעביר נאומים ושיחות ועידה עם עוד מקומות בעולם. כך שהאולם חייב להכיל הכל, או לפחות את התשתית לציוד המתקדם שיגיע עם עורכי האירוע.

יזמות עסקית לבניית מתחמי אירועים

לכל זה דרושים סטנדרטים גבוהים של אירוח ולכן רק מקומות מועטים עומדים בסטנדרט הזה כיום. מכיוון שרוב האירועים העסקיים מתקיימים בערים גדולות ונגישות מכל מקום בארץ ולנתב”ג, ברור למה בתל אביב מחפשים הכי הרבה מקומות מתאימים לכך. זאת הסיבה שיש גם פריחה ושגשוג בטרנד הסבה של מקומות תעשייתיים או כאלה ששימשו לצרכים אחרים. יזמים בעלי חזון יכולים לקחת מבנים שונים שהפוטנציאל שלהם גלוי, ולקחת אותם כדי להפוך אותם למתחמי אירועים קטנים ובינוניים. הביקוש למקומות מושקעים כאלה ברמה בינלאומית גדול וההצלחה מובטחת.

ההבדלים שבין המקומות המוצעים לכם יכולים לנוע ממקומות שהם מרכזיים יותר או פחות, נגישים לחניה אם הם נמצאים בשולי העיר ולא במרכזה, מעוצבים בצורה מקורית ויצירתית לכיוון זה או אחר ואז מדובר רק בטעם אישי, והאם יש להם גג או גינה נלווים שרק ממקסמים אפשרויות נוספות לאירועים מוצלחים. שם אפשר לגוון בעזר אירועים באוויר הפתוח או יצירת פינה מקסימה וירוקה לאנשים שרוצים לעשות קצת מינגלינג לבד.

מה לחפש כשצריכים מתחם אירועים עסקיים?

הקריטריונים שלכם למציאת אולם אירועים הוא בראש ובראשונה מיקום נוח שאינו גורם לכם להתפשר על נגישות ועל פתרונות חניה. זה משהו שאי אפשר לוותר עליו גם אם תיתקלו באולם אידיאלי מכל הבחינות. הסיבה היא שבאירועים משפחתיים יעשו שמיניות באוויר כדי להיכנס לאולם בכל זאת ולא ייתנו לשום מכשול קטן למנוע מהם להשתתף בשמחה משפחתית באירוע עסקי, לעומת זאת, הרבה יותר קל להימנע מכניסה לשם אם נתקלים בקושי זה או אחר. הזמן קצר והמלאכה מרובה ולכן אנשי עסקים לא יתפשרו לעולם על נוחות ונגישות למקום עם חנייה צמודה.

אולם עם תודעת שירות לקוחות

שירות לקוחות טוב יכול להיות ההבדל שבין אולם תפוס בגלל ביקוש ער או ריק מאירועים בגלל אדישות ויחס גרוע. מי שמחפש מקום לערוך בו אירוע ולא יקבל את מלוא הקשב והאכפתיות של צוותי האירועים באולם, יעבור הלאה משום שהצוותים האלה אמורים לחסוך לו טרחה וזמן ולא להוסיף לו דווקא. צוות המקום צריך להיות בעל תודעה שירותית, כך שהשאלות שלכם יזכו למענה מבלי שתחכו בתור לאנשי מכירות כאלה או אחרים, וכן תקבלו פתרונות מעשיים לצרכים שלכם לצורך האירוע העסקי.

כמו כן, צריך לקחת בחשבון גם בקשות מיוחדות. ביותר מדי אולמות מוכנים לוותר על האירוע אם הציוד אינו נמצא במקום, ולא ינסו למצוא לכך פתרון על ידי שכירתו ממקום אחר לצורך האירוע בלבד. זוהי עצלנות מסוימת שגורמת להפסיד לקוחות חוזרים. הרי עסקים הם לקוחות  שזקוקים לאירועים לאורך כל השנה ובכל שנה, וחבל להפסיד אותם ואת ההמלצה הטובה שלהם באוזני אחרים.

האם עיצוב המקום מתאים לכם?

מהו עיצוב מקום שמתאים לאירועים עסקיים? זהו מקום שמאפשר לכם לשהות בחלל אחד מרכזי שבו יש את הפעילות העיקרית, כמו הרצאה או פרזנטציה והשקה. לצדו יש חללים קטנים נוספים שמאפשרים לשבת על הבר, לנשנש מעט בצד, לשבת לישיבות קצרות עם כמה אנשים שחשוב לכם לדבר אתם כי סוף סוף נפגשתם או אפילו חדר פרטי שבו אפשר לסגור וללבן עוד כמה פרטים.

כמו כן, העיצוב עצמו צריך להיות נוח ואסתטי, רצוי ברמה בינלאומית, אבל לא מתאמץ או מעיק מדי. יש עיצובים שגורמים לכל האווירה להיות לא מתאימה לאירוע אם הוא מנוכר או משפחתי ומרושל מדי. חשוב להתאים את העיצוב של המקום לאירוע שלכם משום שאתם עושים רושם על מי שעובד אתכם ואלה שרוצים לעשות אתכם עסקים, וגם זה חשוב להתרשמות מכם.

Share to Facebook Share to Pinterest

תרימו טלפון או מלאו את הטופס

077-670-6661